A Boehringer Ingelheim története: az értékteremtés, mint hagyomány

1885-1948
1885-ben id. Albert Boehringer 28 alkalmazottal megalapítja az első Boehringer Ingelheim gyárat. A gyár eleinte borkősavkészítéssel foglalkozik, amelyet a gyógyszer- és az élelmiszeriparban használnak. Id. Albert Boehringer felfedezi, hogy egy baktérium segítségével ipari mennyiségben tud tejsavat előállítani, ezzel a biotechnológiai tömeggyártás úttörőjévé válik.
1939-ben, Albert Boehringer halálakor már 1500-an dolgoznak a vállalatnál. Halála után két fia, Albert és Ernst Boehringer, és veje Julius Liebrecht veszi át a családi vállalkozás vezetését. A kutatás és fejlesztés a második világháború alatt is tovább folytatódik, s számos új hatóanyagot fejlesztenek ki ezalatt.

1948-1988
Az ötvenes évek végén a Boehringer Ingelheim több korszerű gyógyszert is forgalomba hoz, amelyek megalapozzák a vállalat későbbi kutatási programjait. Az alkalmazottak száma ekkorra már megnégyszereződik. Elindul a külföldi piacok felé a terjeszkedés, amelynek ötlete elsőként Dr. Ernst Boehringerben, az alapító második fiában merült fel. Először Biberachban (1948-ban), később külföldön - Ausztriában, Svájcban, Spanyolországban, Olaszországban, Franciaországban és Nagy-Brittanniában - alapítanak leányvállalatokat.
1965-ben, Albert és Ernst Boehringer halála után, Julius Liebrecht lesz az Igazgatótanács elnöke. 1967-ben fia, Hubertus Liebrecht is tagja lesz az igazgatótanácsnak, melynek 1971-ben elnökévé választják.
Albert fia, Dr. Wilhelm Boehringer, szintén 1967-ben csatlakozik az Igazgatótanácshoz, és emellett egészen 1975-ben bekövetkezett korai haláláig vezeti a termelési és technológiai részleget.
1988-2011
Hubertus Liebrecht halálát követően (1991), válaszul a globálisan változó egyészségügyi normákra és az egészségügy növekvő költségeire, a tulajdonos család néhány alapvető döntést hoz a vállalat irányítására vonatkozóan. Célkitűzésük között szerepel az innovatív gyógyszeripari vállalat vezető pozíciójának megőrzése.
Az Igazgatótanács olyan tagokból áll, akik nem tartoznak a családhoz, ám a tulajdonosok továbbra is a Boehringer és a von Baumbach család tagjai. Átszervezik a kutatás-fejlesztési tevékenységeket annak érdekében, hogy a rendelkezésre álló erőforrásokat minél hatékonyabban tudják kihasználni, és ezáltal az innovatív készítményeket minél előbb be tudják vezetni.
A vállalat jövőképe - "Értékteremtés innovációval" - egyre inkább áthatja a vállalat egészét. Ez a gondolat - mely 1994-ben egy nemzetközi konferencia alkalmával került először bemutatásra - viszi előre a vállalatot, teremti meg és építi a sikeres, jövőbe mutató tevékenység alapjait. A mottó: "Értékteremtés innovációval" az együttműködés szellemét jelképezi, és a jövőben is inspirálja majd munkavállalóinkat.
A tanulás a fejlesztés a vállalati kultúra minden terültén jelen van. A "Lead and Learn", azaz "Mutass példát, és tanulj!" elv mentén valósítjuk meg innovációs elképzeléseinket, legyen szó új gyógyszerek kutatásáról és a fejlesztéséről, gyártásáról, piaci bevezetéséről, vagy akár mindennapi munkánkról és munkatársaink biztonságáról. Az alapelvek megmutatják, hogyan lehet értéket létrehozni innovációval, hogy a Boehringer Ingelheimnél dolgozó munkatársak hogyan tudnak csapatként együtt dolgozni, és a jövő kihívásait kezelni.
A cég számos különböző területen élvezhette az átszerveződés sikerét:
Számos fontos új terméket vezettünk be.
- A Boehringer Ingelheim az egyik legsikeresebb külföldi céggé vált az USA-ban és Japánban.
- A kutatás-fejlesztés átalakulása a forradalmian új technológia, mint például a nagy teljesítményű és az ultra-nagy teljesítményű szűréseknek köszönhetően.
- Új szövetségeket hoztunk létre olyan vezető cégekkel, mint a Genentech, Abbott Laboratories, a Glaxo Wellcome, a Pfizer és az Eli Lilly.
- Az állatgyógyászati részleg bővítése 2009-ben (Fort Dodge - Pfizer / Wyeth).
1992-től 2000 végéig Albert Boehringer veje, Erich von Baumbach tölti be a Tulajdonosi Bizottság elnöki posztját. 2001-től 2006 végéig ezt a pozíciót Dr. Heribert Johann foglalja el, miután lemond a Boehringer Ingelheim igazgatótanácsi szóvivői posztjáról. 2007 januárjában őt követi Christian Boehringer, aki 2001 óta a Tulajdonosi Bizottság tagja.